Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Sport  

Gr./Faza G

Spanje [4]
Maqedoni [0]

Gr./Faza G

Shqiperi [0]
Izrael [3]
24 Mar 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza G

Spanje
Izrael
24 Mar 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza G

Itali
Shqiperi
>> Albania Online Sport->Kampionati Anglez Premier League

NDESHJET E PREMIER LEAGUE

NDESHJET E LUAJTURANDESHJET QE DO TE LUHEN
Mon 05/12/16 Middlesbrough 1 - 0 Hull City
Sun 04/12/16 Everton 1 - 1 Manchester United
Sun 04/12/16 AFC Bournemouth 4 - 3 Liverpool
Sat 03/12/16 West Ham United 1 - 5 Arsenal
Sat 03/12/16 Crystal Palace 3 - 0 Southampton
Sat 03/12/16 Sunderland 2 - 1 Leicester City
Sat 03/12/16 Stoke City 2 - 0 Burnley
Sat 03/12/16 West Bromwich … 3 - 1 Watford
Sat 03/12/16 Tottenham Hotspur 5 - 0 Swansea City
Sat 03/12/16 Manchester City 1 - 3 Chelsea
Sun 27/11/16 Manchester United 1 - 1 West Ham United
Sun 27/11/16 Southampton 1 - 0 Everton
Sun 27/11/16 Arsenal 3 - 1 AFC Bournemouth
Sun 27/11/16 Watford 0 - 1 Stoke City
Sat 26/11/16 Chelsea 2 - 1 Tottenham Hotspur
Sat 26/11/16 Hull City 1 - 1 West Bromwich …
Sat 26/11/16 Leicester City 2 - 2 Middlesbrough
Sat 26/11/16 Swansea City 5 - 4 Crystal Palace
Sat 26/11/16 Liverpool 2 - 0 Sunderland
Sat 26/11/16 Burnley 1 - 2 Manchester City
Sat 10/12/16 Watford 13 : 30 Everton
Sat 10/12/16 Swansea City 16 : 00 Sunderland
Sat 10/12/16 Hull City 16 : 00 Crystal Palace
Sat 10/12/16 Burnley 16 : 00 AFC Bournemouth
Sat 10/12/16 Arsenal 16 : 00 Stoke City
Sat 10/12/16 Leicester City 18 : 30 Manchester City
Sun 11/12/16 Chelsea 13 : 00 West Bromwich …
Sun 11/12/16 Southampton 15 : 15 Middlesbrough
Sun 11/12/16 Manchester United 15 : 15 Tottenham Hotspur
Sun 11/12/16 Liverpool 17 : 30 West Ham United
Tue 13/12/16 AFC Bournemouth 20 : 45 Leicester City
Tue 13/12/16 Everton 20 : 45 Arsenal
Wed 14/12/16 West Ham United 20 : 45 Burnley
Wed 14/12/16 Sunderland 20 : 45 Chelsea
Wed 14/12/16 Middlesbrough 20 : 45 Liverpool
Wed 14/12/16 Tottenham Hotspur 21 : 00 Hull City
Wed 14/12/16 Stoke City 21 : 00 Southampton
Wed 14/12/16 West Bromwich … 21 : 00 Swansea City
Wed 14/12/16 Crystal Palace 21 : 00 Manchester United
Wed 14/12/16 Manchester City 21 : 00 Watford

NDESHJET E CHAMPIONSHIP

NDESHJET E LUAJTURANDESHJET QE DO TE LUHEN
Fri 09/12/16 Brighton & Hov… 2 - 0 Leeds United
Sat 03/12/16 Leeds United 2 - 0 Aston Villa
Sat 03/12/16 Burton Albion 2 - 1 Rotherham United
Sat 03/12/16 Bristol City 2 - 0 Ipswich Town
Sat 03/12/16 Blackburn Rovers 1 - 1 Huddersfield Town
Sat 03/12/16 Cardiff City 0 - 0 Brighton & Hov…
Sat 03/12/16 Norwich City 5 - 0 Brentford
Sat 03/12/16 Wigan Athletic 0 - 1 Derby County
Sat 03/12/16 Sheffield Wedn… 2 - 1 Preston North End
Sat 03/12/16 Birmingham City 0 - 3 Barnsley
Sat 03/12/16 Fulham 5 - 0 Reading
Fri 02/12/16 Nottingham Forest 2 - 1 Newcastle United
Thu 01/12/16 Queens Park Ra… 1 - 2 Wolverhampton …
Mon 28/11/16 Huddersfield Town 1 - 2 Wigan Athletic
Sat 10/12/16 Reading 16 : 00 Sheffield Wedn…
Sat 10/12/16 Wolverhampton … 16 : 00 Fulham
Sat 10/12/16 Aston Villa 16 : 00 Wigan Athletic
Sat 10/12/16 Newcastle United 16 : 00 Birmingham City
Sat 10/12/16 Rotherham United 16 : 00 Queens Park Ra…
Sat 10/12/16 Brentford 16 : 00 Burton Albion
Sat 10/12/16 Barnsley 16 : 00 Norwich City
Sat 10/12/16 Huddersfield Town 16 : 00 Bristol City
Sat 10/12/16 Ipswich Town 16 : 00 Cardiff City
Sat 10/12/16 Preston North End 18 : 30 Blackburn Rovers
Sun 11/12/16 Derby County 13 : 00 Nottingham Forest
Tue 13/12/16 Fulham 20 : 45 Rotherham United
Tue 13/12/16 Leeds United 20 : 45 Reading
Tue 13/12/16 Norwich City 20 : 45 Aston Villa
Tue 13/12/16 Cardiff City 20 : 45 Wolverhampton …
Tue 13/12/16 Sheffield Wedn… 20 : 45 Barnsley
Tue 13/12/16 Burton Albion 20 : 45 Huddersfield Town
Tue 13/12/16 Birmingham City 20 : 45 Ipswich Town
Tue 13/12/16 Blackburn Rovers 20 : 45 Brighton & Hov…
Tue 13/12/16 Bristol City 20 : 45 Brentford
KLASIFIKIMI I PREMIER LEAGUE
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Chelsea 14 11 1 2 32 11 +21 34
2 Arsenal 14 9 4 1 33 14 +19 31
3 Liverpool 14 9 3 2 35 18 +17 30
4 Manchester City 14 9 3 2 30 15 +15 30
5 Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24 10 +14 27
6 Manchester United 14 5 6 3 19 16 +3 21
7 West Bromwich … 14 5 5 4 20 17 +3 20
8 Everton 14 5 5 4 17 16 +1 20
9 Stoke City 14 5 4 5 16 19 -3 19
10 AFC Bournemouth 14 5 3 6 19 22 -3 18
11 Watford 14 5 3 6 18 24 -6 18
12 Southampton 14 4 5 5 13 15 -2 17
13 Middlesbrough 14 3 6 5 13 15 -2 15
14 Crystal Palace 14 4 2 8 24 26 -2 14
15 Burnley 14 4 2 8 12 23 -11 14
16 Leicester City 14 3 4 7 17 24 -7 13
17 West Ham United 14 3 3 8 15 29 -14 12
18 Sunderland 14 3 2 9 14 24 -10 11
19 Hull City 14 3 2 9 11 29 -18 11
20 Swansea City 14 2 3 9 16 31 -15 9

KLASIFIKIMI I CHAMPIONSHIP
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Brighton & Hov… 20 12 6 2 30 11 +19 42
2 Newcastle United 19 13 1 5 37 16 +21 40
3 Reading 19 10 4 5 25 24 +1 34
4 Leeds United 20 10 2 8 23 22 +1 32
5 Birmingham City 19 8 7 4 24 22 +2 31
6 Sheffield Wedn… 19 9 4 6 22 21 +1 31
7 Norwich City 19 9 3 7 34 30 +4 30
8 Huddersfield Town 19 9 3 7 21 24 -3 30
9 Derby County 19 8 5 6 17 13 +4 29
10 Fulham 19 7 7 5 30 21 +9 28
11 Bristol City 19 8 3 8 26 22 +4 27
12 Barnsley 19 7 4 8 32 29 +3 25
13 Nottingham Forest 19 7 4 8 34 33 +1 25
14 Preston North End 19 7 4 8 24 23 +1 25
15 Aston Villa 19 5 10 4 21 20 +1 25
16 Ipswich Town 19 6 6 7 17 19 -2 24
17 Queens Park Ra… 19 6 5 8 20 28 -8 23
18 Brentford 19 6 4 9 24 26 -2 22
19 Burton Albion 19 5 7 7 21 25 -4 22
20 Wolverhampton … 19 5 6 8 21 24 -3 21
21 Blackburn Rovers 19 5 5 9 21 28 -7 20
22 Cardiff City 19 5 4 10 18 30 -12 19
23 Wigan Athletic 19 4 6 9 16 21 -5 18
24 Rotherham United 19 1 4 14 19 45 -26 7

Lajme te tjera nga Sporti
Angli, shkon 350 numri i futbollistėve tė abuzuar nga ish trajnerėt
Policia britanike ka identifikuar 83 persona tė botės sė futbollit anglez tė dyshuar pėr abuzime me fėmijėt.Lajmi u konfirmua nga Kėshilli Kombėtar i Krerėve tė Policisė nė Britaninė e Madhe, sipas...

Trukimet, UEFA lėshon akuza dhe ndaj autoriteteve shqiptare
Shefi i departamentit pėr Integritetin dhe Disiplinėn nė UEFA, Emilio Garsia, zbulon njė tjetėr prapaskenė tė ēėshtjes “Skėnderbeu”, qė ka tė bėjė me institucionet nė Shqipėri. Agjencia e njohur e ...

Precedentėt, ja ēfarė dėnimi rrezikon Skendėrbeu nga UEFA
UEFA mori një sinjal të fortë në korrik, ndërsa CAS i dha të drejtë kauzën çështjen kundër Skënderbeut: Një klub mund të d&eu...

Kombėtaret e moshave, caktohen trajnerėt per U19 dhe U21
Pas disa kohėsh pa trajnerė nė krye tė tyre, Kombėtaret e moshave tė Shqipėrisė U19 dhe U21 do tė bėhen me trajnerė tė rinj.FSHF ka vendosur qė drejtimin e Kombėtares Shpresa t’a marrė ish sulmuesi...

 

Albania Online Portal
© Albania Online Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Albania Online? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Albania Online faqe fillestare Video
Kontakto Shto Albania Online favorite Lajme