AOL Portal
RUSI 2018  
11 Qer 2017
ORA: 18:00

Gr./Faza I

Finlande
Ukrahine

Gr./Faza G

Maqedoni [1]
Spanje [2]

Gr./Faza G

Itali [5]
Liteshtejn [0]
02 Sht 2017
ORA: 18:00

Gr./Faza I

Finlande
Islande
>> Kreu Sport->RUSI 2018
Vendimi/ “Rusi 2018” nėn syrin e teknologjisė
Teknologjia pjesė e Boterorit “Rusi 2018”. Presidenti i organit mė tė lartė tė fubollit botėrorė Fifa, Gianni Infatino ka deklaruar sė ne botėrorin “Rusi 2018” do tė apliokohet moviola nė fushėn e ...

“Rusi 2018”, Brazili kualifikohet i pari. Argjentina e Uruguaji humbasin “maleve”
Brazili ėshtė skuadra e parė nė botė qė pret biletėn pėr nė fazėn finale tė Botėrorit tė vitit 2018, qė do tė zhvillohet nė Rusi.Kombėtarja 5 herė kampione e botės fitoi me lehtėsi ndaj Paraguajit ...
Flakadanėt nė “Renzo Barberas”, mediat e huaja shėnjestrojnė shqipėrinė
Ndeshja historike mes Italisė dhe Shqipėrisė, e para zyrtare mes dy kombėtareve, u pėrfol nė mediat sportive botėrore mė shumė pėr ngjarjet e papėlqyeshme tė ndodhura nė shkallėt e “Renzo Barberas”...
Formacioni/ De Biazi pėrgatit bunkerin ndaj Italisė
De Biasi rikthehet në Palermo, në një qytet ku në rininë e tij si futbollist kaloi 3 sezone pozitive, duke shënuar edhe 9 gola. Por tani në stolin e kuqezinjve, a...
Ventura dhe Buffon vlerėsojnė kuqezinjtė: Kundėrshtarė i vėshtirė !
Vlerėsim maksimal pėr Shqipėrinė pasi te Italia i tremben jo pak kombėtares kuqezi. Nė konferencėn pėr shtyp pėrpara sfidės ndaj kombėtares shqiptare trajneri i pėrfaqėsues sė kaltėr Giampiero Vent...
Sfida e Palermos/ Axurrėt me altileri tė rėndė ndaj kuqezinjėve
Ditën e premte Italia dhe Shqipëria do të ndeshen mes tyre në Palermo në një sfidë mjaft delikate për ecurinë e mëtejshme të grupit ku bë...
Kartoni i kuq ndaj Izraelit, FIFA dėnon Etrit Berishėn
Goditja me kokė ndaj Eren Zahavit i ka kushtuar shtrenjtė portierit tė pėrfaqėsueses shqiptare, Etrit Berisha, i cili ėshtė njohur sot me masėn e marrė nga Komisioni i Disiplinės i FIFA-s. Beri...
Ndeshje nė pritje pėr t'u luajtur
nr. Data dhe ora Grupi Statusi Ndeshja
1.11 Qer 2017 - 18:00I
Finlande - Ukrahine
2.02 Sht 2017 - 18:00I
Finlande - Islande
3.02 Sht 2017 - 18:00G
Shqiperi - Liteshtejn
4.02 Sht 2017 - 20:45I
Ukrahine - Turqi
5.02 Sht 2017 - 20:45I
Kroaci - Kosove
6.02 Sht 2017 - 20:45G
Izrael - Maqedoni
7.02 Sht 2017 - 20:45G
Spanje - Itali
8.05 Sht 2017 - 20:45I
Islande - Ukrahine
9.05 Sht 2017 - 20:45I
Turqi - Kroaci
10.05 Sht 2017 - 20:45I
Kosove - Finlande
11.05 Sht 2017 - 20:45G
Itali - Izrael
12.05 Sht 2017 - 20:45G
Maqedoni - Shqiperi
13.05 Sht 2017 - 20:45G
Liteshtejn - Spanje
14.06 Tet 2017 - 20:45I
Kroaci - Finlande
15.06 Tet 2017 - 20:45I
Kosove - Ukrahine
16.06 Tet 2017 - 20:45G
Liteshtejn - Izrael
17.06 Tet 2017 - 20:45G
Itali - Maqedoni
18.06 Tet 2017 - 20:45G
Spanje - Shqiperi
19.06 Tet 2017 - 20:45I
Turqi - Islande
20.09 Tet 2017 - 20:45I
Islande - Kosove

Grupi G
Skuadra-Gola+GolaPikė
Spanje-32116
Itali-41816
Izrael-1299
Shqiperi-879
Maqedoni-1383
Liteshtejn-2410

Grupi I
Skuadra-Gola+GolaPikė
Kroaci-21113
Islande-6913
Turqi-61111
Ukrahine-478
Kosove-1831
Finlande-831