Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Finance  
Kreu Finance Tregu i Karburanteve Indeksi i Bursave Konvertuesi i Valutave Statistika Faqe Financiare
>> Kreu Finance

Lajme nga Ekonomia dhe Financa

Tė ardhurar, sa tė punėsuar ka shqipėria dhe si tatohemi nė krahasim me rajonin
Nė Shqipėri, numri i personave qė zyrtarisht deklarojnė se kanė tė ardhura me tė larta se 2 milionė lekė nė vit (rreth 15 mijė euro) ėshtė shumė i ulėt. Sipas tė dhėnave zyrtare nga tatimet, qė i ...

Hyn nė fuqi paketa e re fiskale, ja ndryshimet nė tatime-taksa pėr vitin 2017
Sot hyjnë në fuqi ndryshimet në paketën fiskale 2017. Nga zbatimi i këtyre ligjeve, buxheti i shtetit pritet të arkëtojë mbi 6 milionë euro nëp&eum...

Koncesioni pėr Rrugėn e Kombit, ja kontrata mes firmės dhe qeverisė
Koncesioni për Rrugën e Kombit tashmë ka marrë fuqi ligjore. Marrëveshja me rreth 400 faqe mes qeverisë shqiptare dhe konsorciumit që do të mirëmba...

Lajm i keq, pas vitit tė ri pritet rritja e naftės
Njė rritje sporadike e ēmimeve tė karburantit kėto ditė, paralajmėron fillimin e shtrenjtimit tė naftės dhe gazit.Nė disa pika karburanti, nafta kushton 5 deri nė 10 lekė me shtrenjtė se njė jave m...

Eurostat: Shqipėria, vendi i dytė mė i varfėr nė Europė
Sipas “Eurostat”-it, Shqipëria është vendi i dytë më i varfër në Europë, me të ardhura për frymë vetëm sa 30 për qind e ...

Tatimet padisin nė Prokurori biznesmenin Damir Fazlliē: Pėrfitoi nga shteti 2 mln euro
Rreth tre jave me pare Drejtoria e Tatimeve mėsohet tė ketė paditur biznesmenin Damir Fazllic ne prokurori per perfitim te padrejte te nje fondi rreth 2 milione euro. Sipas hetimeve te kryera der...

Senati italian miraton ligjin pėr “call center”, ja ēfarė parashikohet
Senati italian bashkė me miratimin e buxhetit pėr vitin 2017, ka kaluar dhe disa ligjet ku mes tė cilave dhe ‘ligji i stabilitetit’ qė rregullon sektorin e call center. Ky ligj ka shkaktuar mj...

Nisin efektet e para tė ligjit pėr “Call Center”, ikin disa kompani nga Shqipėria
Ministri i Mirėqenies Sociale dhe Rinisė zhvilloi Blendi Klosi sot njė takim me pėrfaqėsues tė “Call Center” nė Shqipėri.Gjatė kėtij takimi ministri deklaroi se qeveria shqiptare do tė negociojė m...

Treguesi i kursit ne Shqiperi

 Pėrditesimi i fundit : 12:18:48 17.02.2017
  Lekė pėr njėsi tė monedhės sė huaj
Dollari Amerikan USD 127.14 -0.24
EURO EUR 135.37 +0.03
Poundi Britanik GBP 157.77 -1.61
Franga Zviceriane CHF 127.27 +0.08
Jeni Japonez (100) JPY 112.71 +0.63
Dollari Australian AUD 97.48 -0.50
Dollari Kanadez CAD 97.19 -0.44
Korona Suedeze SEK 14.30 0.00
Korona Norvegjeze NOK 15.27 -0.03
Korona Daneze DKK 18.22 +0.01
SDR SDR 172.20 +0.25
Ari(OZ 1) XAU 157920.59 +427.96
Argjend(OZ 1) XAG 2294.62 +3.05
Juani Kinez (onshore) CNY 18.22 +0.01
Juani Kinez (offshore) CNH 18.52 -0.06

Treguesi financiar ne Kosove sipas BQE

 

Albania Online Portal
© Albania Online Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Albania Online? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Albania Online faqe fillestare Video
Kontakto Shto Albania Online favorite Lajme