Jump to content


Photo

Martese apo Bashkejetese........?


 • Please log in to reply
46 replies to this topic

Poll: Martese apo bashkejetese? (19 member(s) have cast votes)

Zgjidhni nje opsion

 1. Po Martese (233 votes [34.01%])

  Percentage of vote: 34.01%

 2. Po Bashkejetese (217 votes [31.68%])

  Percentage of vote: 31.68%

 3. Me mire single (213 votes [31.09%])

  Percentage of vote: 31.09%

 4. I pavendosur (22 votes [3.21%])

  Percentage of vote: 3.21%

Vote Guests cannot vote

#1 Agron Nikaj

Agron Nikaj

  Webmaster

 • Administrators
 • 1,402 posts

Posted 06 July 2006 - 07:12 PM

Martese apo Bashkejetese?
Zbuloni sherbimet tona. Regjistrohu!
Poste e-mail, Foto album personal, Blog, Video, Barcaleta, Lojera, etj...

#2 GenTo

GenTo

  Signor Palloshi

 • Administrators
 • 590 posts
 • Locationsomewhere...

Posted 10 July 2006 - 09:46 AM

bahh... nuk e di por do thoja qe martesa eshte bashkejtese dhe bashkejtesa deri ne nje fare pike martese me ndryshimin qe me martesen ke disa detyrime ligjore me teper.Pak ndryshim kane nga njera tjetra
Posted ImageLiFe iS JuSt OnE .... So LiVe It Posted Image

--------------------------------------------->MoS kLiKo<---------------------------------------


Behuni edhe ju anetare te VeRiU PorTaL

#3 breshka

breshka

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 923 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 11 July 2006 - 02:37 PM

mah kisha me than ma mire martesa se te pakten aty e myt veten krejt kurse ne bashkjetese met sakat... wallbash.gif wallbash.gif wallbash.gif wallbash.gif

#4 Agron Nikaj

Agron Nikaj

  Webmaster

 • Administrators
 • 1,402 posts

Posted 11 July 2006 - 07:23 PM

keni frike nga jeta bashkshortore ju te dy biggrin.gif

Un do thoja dy vjet bashkjetese pastaj martese, dihet nese perputhen fitilat me te ndryshe NEXT (hajde tjetra)
Zbuloni sherbimet tona. Regjistrohu!
Poste e-mail, Foto album personal, Blog, Video, Barcaleta, Lojera, etj...

#5 breshka

breshka

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 923 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 13 July 2006 - 10:45 AM

dance13fm0uv.gif dance13fm0uv.gif Gonny provoje te rrish nje muj me nje person ne nje shtepi...cdo gja ta bani bashke e kur te shkoje nepermen me ba dicka duhet te kesh parasysh se eshte dhe personi tjeter se nuk je me vetem ....bane prove e ta shohim menej se sa te bjen nermen me bashjetu apo me u martu....
Ju qe e keni nder mend me u martu mos e bani asnjedite bashjetese se te kalon voglia me u martu menej....Te pakten martojuni pa e dit gja se ca do me than me jetu me nje person....Se ndryshe nuk martohet kush ma ne kete jete........... dance13fm0uv.gif dance13fm0uv.gif

#6 chicca_x2004

chicca_x2004

  NULL

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 388 posts

Posted 13 July 2006 - 05:42 PM

nga eksperienca flet e dashur tongue.gif
E pyeti dashuria miqesine???Perse eksiston perderisa jam une???Miqesia iu pergjigj:- Te mbush me buzeqeshje atje ku ti le lot,,,

#7 breshka

breshka

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 923 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 13 July 2006 - 05:45 PM

Pak a shume e dashur....me shume shume se pak... tease.gif scratch.gif

#8 Eternita

Eternita

  NULL

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 243 posts

Posted 13 July 2006 - 07:44 PM

Martese.
Happily in Love with My Husband...

#9 Agron Nikaj

Agron Nikaj

  Webmaster

 • Administrators
 • 1,402 posts

Posted 13 July 2006 - 10:34 PM

CITIM(Eternita @ Jul 13 2006, 08:44 PM) View Post

Martese.

E shikon ca thot kjo me lart mi breshke
Pastaj nuk e ca doje me thene me ate ti breshka: Sipas teje robi ne jete as nuk duhet te bashkjetoje as te martohet, ta kisha dit kete do kisha vazhdu rrugen e zotit qe pata nis biggrin.gif
Un mendoj jeta ne cift ne te dyja rastet duhet te jete konsesuale. Dhe jo ranting.gif
Cdo gje varet si e merr banahappy.gif
Zbuloni sherbimet tona. Regjistrohu!
Poste e-mail, Foto album personal, Blog, Video, Barcaleta, Lojera, etj...

#10 breshka

breshka

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 923 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 14 July 2006 - 10:43 AM

po ajo ska ca me thane se kater muj i mesin dhe e pat...po kush nuk i ka hy asaj rruge tham un....
Menej martojuni martojuni se te po me kujtoni ma vone....tallem tallem po bani ca te doni se jeta eshte e bukur dhe me vuajtjet e saj....(se martesa pak a shume vuajtje asht) dance13fm0uv.gif dance13fm0uv.gif

#11 CLANDESTINO

CLANDESTINO

  NULL

 • Members
 • PipPipPip
 • 51 posts

Posted 14 July 2006 - 11:10 AM

CITIM(breshka @ Jul 14 2006, 09:43 AM) View Post

po ajo ska ca me thane se kater muj i mesin dhe e pat...po kush nuk i ka hy asaj rruge tham un....
Menej martojuni martojuni se te po me kujtoni ma vone....tallem tallem po bani ca te doni se jeta eshte e bukur dhe me vuajtjet e saj....(se martesa pak a shume vuajtje asht) dance13fm0uv.gif dance13fm0uv.gif
ska ndryshim fare vetem se kur je i martuar nuk mundesh me tradhtu gruan se e han me keq se kur je ne bashkjetese loooooooool e thash kot se nuk kam asnje mendim per as njeren as tjetren sepse jam i ri per momenti 16 e gjys kam kohe per keto pune smile.gif

#12 breshka

breshka

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 923 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 14 July 2006 - 01:41 PM

CITIM(CLANDESTINO @ Jul 14 2006, 10:10 AM) View Post

ska ndryshim fare vetem se kur je i martuar nuk mundesh me tradhtu gruan se e han me keq se kur je ne bashkjetese loooooooool e thash kot se nuk kam asnje mendim per as njeren as tjetren sepse jam i ri per momenti 16 e gjys kam kohe per keto pune smile.gif


stai zitto he qyp se te padita......pak a shume ke te drejte.... njesoj asht ajo pune vec mungojn njoto firma e njato vula neper komuna se ca tjeter s'mungon worthy.gif worthy.gif


#13 chicca_x2004

chicca_x2004

  NULL

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 388 posts

Posted 14 July 2006 - 10:01 PM

o clandestino po a ke marre leje te hysh ne forum ore,,,mqs qenke akoma adoleshent.... tongue.gif

sipas mendimit tim me mire martesa...
E pyeti dashuria miqesine???Perse eksiston perderisa jam une???Miqesia iu pergjigj:- Te mbush me buzeqeshje atje ku ti le lot,,,

#14 BeniT

BeniT

  Syri Magjik

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 282 posts
 • Locationbeni_79_tale@hotmail.com

Posted 14 July 2006 - 10:18 PM

Bashkejetesa eshte me mire , me mire do ishte secili ne shtepine e vet tongue.gif tongue.gif por meqe eshte me zgjedhe mes bashkejeteses dhe marteses po zgjedh bashkejetesen ,
O Zot Bekoje Shqiperine Dhe Pjeset E Ndara Te Saj !
Beko Te Gjithe Shqipetaret Pa Dallim Feje Apo Krahine.
Kudo Qe Ndodhen Brenda Dhe Jashte Trojeve.

Qe Te Mbizoteroje Paqja Dhe Harmonia Mes Tyre.

#15 Eternita

Eternita

  NULL

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 243 posts

Posted 15 July 2006 - 04:18 AM

Eehhh beqaret, tallen me neve... tease.gif whistling.gif
Tani nuk jam kundra bashejeteses, por perderisa rrin ne nje shpi, han , pin flen, ulesh ne darke dhe zgjohesh ne mengjes, pse mos te martohesh me te, kjo praktikisht eshte martese pervec firmes... Sa lodheni ne tru kot jo a do jete neser ne mengjes me mua perseri, lidhnja kembet ne nje kepuce atij/ asaj dhe mbajeni aty me zort dance13fm0uv.gif don apo s'don lol laugh.gif edhe mandej banja me ba si ky wallbash.gif ( wub.gif baby) . Dynjaja kan hall me rrite femijet tesh juve ala a me nejte me te apo jo.
Nigjoni prej neve " te martume" , bani si tua doje qefi, nese u pelqen te jetoni me te pa u martu banje ose ma mire biles rrine re beqar/e sa u fusni zaborlli vetes kot, ose gjenje noj te mire si ai imi dance13fm0uv.gif dhe maroni pune i here e mire.
Shnet e te mira e me rujt Zoti burrin, grune e fmite.
Happily in Love with My Husband...

#16 breshka

breshka

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 923 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 17 July 2006 - 11:01 AM

CITIM(Eternita @ Jul 15 2006, 03:18 AM) View Post

Eehhh beqaret, tallen me neve... tease.gif whistling.gif
Tani nuk jam kundra bashejeteses, por perderisa rrin ne nje shpi, han , pin flen, ulesh ne darke dhe zgjohesh ne mengjes, pse mos te martohesh me te, kjo praktikisht eshte martese pervec firmes... Sa lodheni ne tru kot jo a do jete neser ne mengjes me mua perseri, lidhnja kembet ne nje kepuce atij/ asaj dhe mbajeni aty me zort dance13fm0uv.gif don apo s'don lol laugh.gif edhe mandej banja me ba si ky wallbash.gif ( wub.gif baby) . Dynjaja kan hall me rrite femijet tesh juve ala a me nejte me te apo jo.
Nigjoni prej neve " te martume" , bani si tua doje qefi, nese u pelqen te jetoni me te pa u martu banje ose ma mire biles rrine re beqar/e sa u fusni zaborlli vetes kot, ose gjenje noj te mire si puna eme dance13fm0uv.gif dhe maroni pune i here e mire.
Shnet e te mira e me rujt Zoti burrin, grune e fmite.

laugh.gif laugh.gif Lum ajj burre qe "te ka marre ty maj" e lum ti per te..... tongue.gif tongue.gif

#17 Pëllumb Syku

Pëllumb Syku

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 597 posts
 • Locationpsyku@hotmail.it
 • Verifikuar:Po!

Posted 13 August 2006 - 07:57 PM

çka asht bashkejetesa? per mua asht diçka e pakuptimte. eshte diçka qe bahet per meshire, deshperim ose leverdi por nuk asht kurre as per dashuri te madhe as çeshtje feje dhe as çeshtje tradite. ajo eshte diçka qe mbjell mosbesim, frike, qyl'llek. asgje ne bashkejetese nuk eshte e deklaruar.
sipas meje nese nje çift duhen por duhen me te vertete nuk kane pse te bashkejetojne pasi bashkejetesa eshte diçka jashte çdo koncepti fetar, tradicional edhe familiar.
martesa asht çka ban nje familje te jete e tille.
por edhe martesa ka problemet e veta.
Me merr me flake se me zjarr po te jepem!

#18 gasarb

gasarb

  NULL

 • Members
 • PipPipPip
 • 38 posts

Posted 29 August 2006 - 01:11 PM

Une mendoj se Martesa ne njefare menyre eshte bashkjetese e sforcuar(ne ca raste edhe e imponuar)ndersa bashkjetesa eshte Martese e lirshme ne konceptin funksional..po te jete per mua une nuk do martohesha pa kaluar nje faze kohore te caktuar te bashkjeteses ..dhe nqs çdo gje do ece mire atehere do jete martese e sukseshme dance13fm0uv.gif
Zgjuarsia duhet te administroje trimerine..

#19 iris

iris

  NULL

 • Members
 • PipPip
 • 23 posts

Posted 29 September 2006 - 08:42 AM

un jam vetem me martesen!!!!

#20 Agron Nikaj

Agron Nikaj

  Webmaster

 • Administrators
 • 1,402 posts

Posted 29 September 2006 - 03:41 PM

CITIM(iris @ Sep 29 2006, 09:42 AM) View Post

un jam vetem me martesen!!!!


Pse po bashkejetesa nuk ben? Si arrin ta njohesh personin nese eshte per ta kaluar jeten me te?
Zbuloni sherbimet tona. Regjistrohu!
Poste e-mail, Foto album personal, Blog, Video, Barcaleta, Lojera, etj...
0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users