Jump to content


Photo

A Besoni Ne Zot


 • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Ina_84

Ina_84

  Doktoresha VIP

 • Moderators
 • 504 posts

Posted 19 May 2007 - 10:30 AM

A besoni ne fe,a besoni ne Zot???


Io E tE 3 MeTrI sOpRa Il CiElO.............

#2 xhovan_bushiqi

xhovan_bushiqi

  Komandant Xhoni

 • Members
 • PipPipPip
 • 67 posts

Posted 19 May 2007 - 01:02 PM

CITIM(Ina_84 @ May 19 2007, 11:30 AM) View Post
A besoni ne fe,a besoni ne Zot???

UEH............... SI NUK BESOJ ERE !!!!!!!!

#3 Agron Nikaj

Agron Nikaj

  Webmaster

 • Administrators
 • 1,402 posts

Posted 19 May 2007 - 06:31 PM

feja ka bere shume devijime kurse ne zot besoj.
Zbuloni sherbimet tona. Regjistrohu!
Poste e-mail, Foto album personal, Blog, Video, Barcaleta, Lojera, etj...

#4 miSTiku

miSTiku

  NULL

 • Members
 • Pip
 • 7 posts

Posted 20 May 2007 - 07:22 PM

Nje dite ne oqean dy peshqi takohen. Njeri e pyet tjetrin:
Kam degjuar te flasin rreth ekzistences te nje gjeje te lenget qe e quanin "uje", a eshte e vertete?
Tjetri ia kthen:
"Ec mor budalla, leri ato marrezira!!"
PaDiTuRiA ëShTë LuMtUrI

#5 Simba

Simba

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 509 posts
 • LocationTirana
 • Verifikuar:Po!

Posted 22 May 2007 - 09:21 PM

nje petagog me ka treguar:nje here nje studiues ateist qe kishte kaluar shume vite te tij duke studiuar per egzistencen e zotit dhe kishte ngritur shume teza ku sipas te cilave provonte se zoti nuk egzistonte.por gjat kohes qe ishte ne avion ku ishte nisur per ne nje koference nderkombetare per kete pune per te mrojtur tezat tij papritur avjoni hasen ne nje boshllek ajeri dhe per nje moment u duk sikir avioni po binte dhe pikerisht ne kete cast ATESISTI therret O ZOT NA SHPETO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#6 llaura

llaura

  NULL

 • Members
 • PipPip
 • 16 posts

Posted 23 May 2007 - 07:54 AM

po besoj

#7 Ina_84

Ina_84

  Doktoresha VIP

 • Moderators
 • 504 posts

Posted 23 May 2007 - 09:36 AM

Te besosh ne zot eshte e mrekullueshme sidomos kur ndodhin mrekulli te paimagjinueshme.
Io E tE 3 MeTrI sOpRa Il CiElO.............

#8 chicca_x2004

chicca_x2004

  NULL

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 388 posts

Posted 23 May 2007 - 10:16 AM

Besoj shume dhe kam marre pergj konkrete....
E pyeti dashuria miqesine???Perse eksiston perderisa jam une???Miqesia iu pergjigj:- Te mbush me buzeqeshje atje ku ti le lot,,,

#9 Eduard123

Eduard123

  NULL

 • Members
 • PipPipPip
 • 37 posts

Posted 27 May 2007 - 10:01 AM

une besoj ne zot !
por mos harroni se te gjithe 1 zot kemi,
mths e therrasim me emra te ndryshem
ai eshte vetem 1

#10 Ina_84

Ina_84

  Doktoresha VIP

 • Moderators
 • 504 posts

Posted 27 May 2007 - 11:40 AM

CITIM(Eduard123 @ May 27 2007, 11:01 AM) View Post
une besoj ne zot !
por mos harroni se te gjithe 1 zot kemi,
mths e therrasim me emra te ndryshem
ai eshte vetem 1Me pelqeu me te vertete xgjigja jote.

Io E tE 3 MeTrI sOpRa Il CiElO.............

#11 Pëllumb Syku

Pëllumb Syku

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 597 posts
 • Locationpsyku@hotmail.it
 • Verifikuar:Po!

Posted 29 May 2007 - 02:51 PM


nje filozof thote: Zoti eshte e vetmja qenie qe mbreteron edhe pa ekzistuar
ose nje tjeter thote: na eshte dashur ta krijojme zotin.

kurse une personalisht nuk e kam kurajon te mos besoj ne Zot pasi jeta, bota deri tani, per syte e arsyen tone ka qene teper e mistershme per te menduar se çdo gje eshte nje rastesi, eshte nje autokrijim.
pastaj nuk arrij te mendoj vetem time ne prag te vdekjes tek mbyll syte pa patur nje vijim te metejshem.
Me merr me flake se me zjarr po te jepem!

#12 Simba

Simba

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 509 posts
 • LocationTirana
 • Verifikuar:Po!

Posted 29 May 2007 - 07:47 PM

ne fakt ti pellumb e ke ndaluar te mos besosh ne zot sepse ke qene edhe ne seminar dikur!!!!!!! hahahaha smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif

#13 arb

arb

  NULL

 • Members
 • Pip
 • 6 posts

Posted 20 March 2009 - 05:15 PM

Per te gjithe eshte e nevojshme te besojme diku,Zot a po e pa njohura eshte ajo e njejta eshte.
Per gjdo gje qe nuk njohim a po nu zgjithim vete e lejme diku, tek Zoti.
Pse kure ndiehemi keq i therrasim ATIT dhe kure jami mire as qe na bie ndermend as per emrin e Tije.
Pra si'c e shikoni kemi nevoje te mbeshtesim te pa njohuren diku,tek Aij.
.

#14 xhemo

xhemo

  NULL

 • Members
 • Pip
 • 3 posts

Posted 17 July 2009 - 02:57 AM

zoti nje eshte

#15 Ermir zmakaj

Ermir zmakaj

  Sapoardhur

 • Members
 • Pip
 • 2 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 08 February 2015 - 08:20 AM

Mysliman

#16 Ermir zmakaj

Ermir zmakaj

  Sapoardhur

 • Members
 • Pip
 • 2 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 08 February 2015 - 08:21 AM

njdm
0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users