Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Lajme  
Lajme

SONDAZHE

A po qeverise e majta me mire se e djathta ne shqiperi?

  • Po
  • Jo
  • Ndoshta
  • Nuk e di
Ajax LoaderTrego Rezultatet


Lajme
Fundit: Lufta civile, Jemeni drejt katastrofės humanitare

 Kėmbimi valutor - BSH  Kursi i kėmbimit Kosove - BQE  Moti Sot - Tirana - Shkodra - Prishtina
USD / LEK 124.03(-0.22)
EUR / LEK 135.01(+0.10)
GBP / LEK 159.02(-0.31)
CHF / LEK 124.63(-0.36)
EURO / USD 1.0848 USD
EURO / GBP 0.84830 GBP
EURO / CHF 7.4623 HRK
EURO / JPY 119.67 JPY
Ndryshimi i fundit: 25.04.2017
Sot nė Prishtine
KthjellėtKthjellėt
Ultė:-6°C | Lartė:6 °C


Kronike
Durrės, ekzekutohen nė atentat dy persona. Njėri ish shef policie
Dy persona u ekzekutuan nė njė atentat mafioz pranė Sukthit nė autostradėn Tiranė-Durrės.Automjet...
Vlorė, Vjosa 'pėrpin' dy peshkatarė
Flakė nė azilin e Poliēanit, vdesin dy tė moshuar
Aksioni nė Myslym Shyr/ Kush janė tė arrestuarit dhe linja e trafikur me Turqinė
Pėrplasje me armė nė Vlorė, njė i vrarė dhe tre tė plagosur

Politike
Zyrtarėt e BE-PPE takohen me Ramėn, Metėn e Bashėn
Zv.Presidenti i PPE-sė, David Mc Allister dhe eurodeputeti Knut Fleckenstein kanė mbėrritur sot n...
Protesta/ PD bllokon akset rrugore, nuk ka incidente
Protesta me bllokim rrugėsh/ Basha dhe Rama paralajmėrojnė njėri-tjetrin
Zbardhet skenari i PD-sė/ Ja rrugėt qė do bllokojė opozita tė hėnėn
Zbulohet e ardhmja politike e Tom Doshit dhe Koēo Kokėdhimės

Aktualitet
Furtunė shkarkimesh nė Policinė e Shtetit, ikėn Ardian Cipa, priten tė tjera largime
Burime zyrtare nga ministria e Brendshme, konfirmojnė pėr “BalkanWeb” shkarkimin nga detyra tė D...
Tė dėrguarit e BE dh PPE nesėr nė Tiranė, ja ēfarė do negociohet me palėt
Bllokimi i rrugėve/ Rama e Basha nuk japin shėnja tėrheqje pas protestės
Policia thirrje qytetarėve: Mos merrni pjesė nė protestėn e PD-sė
Deklarata e Ramės pėr bashkimin me Kosovėn, reagon ashpėr ministria e Jashtme Ruse

Kosova dhe Rajoni
''Plani Jasen'' Si po e pėrgatit presidenti maqedonas ‘puēin’ kundėr shumicės sė re
Presidenti Gjorge Ivanov po pėrgatit terrenin pėr shpalljen e gjendjes sė luftės dhe arrestimin e...
SHBA paralajmėron Maqedoninė: Nėse nuk formoni qeverinė, pėrballeni me sanksione
Rama: Nėsė europa nuk na pranon, bashkohemi me Kosovėn
Ivanov zbulon telefonatėn qė prishi paktin Ahmeti-Gruevski
Preshevė, 4000 shqiptarė pa nėnshtetėsi

Bota
Lufta civile, Jemeni drejt katastrofės humanitare
Një konferencë për mbledhje fondesh për Jemenin mbahet këtë të...
Francė, Lė Pen dhe Macron nė balotazh
Brexit, Brukseli i kėrkon tė tjera ''haraēe'' Britanisė
Presidenti i Filipineve thirrje tė papunėve: Eja punoni si vrasės drogaxhinjsh !
Sulm terrorist nė Paris, vriten dy oficerė dhe njė agresor

Arsimi dhe Kultura
Zjarr nė Bibliotekėn Kombėtare, ka dėme nė libra
Një zjarr i pa pritur ka përfshirë sot katin e nendheshem te Biblotekes Kombetare,...
Protesta e PD-sė, drejtori i Teatrit Kombėtar Ēuli pėrplaset me aktorin Robert Ndrenika
Kritikoi ministren e Kulturės, shkarkohet drejtori i Muzeut Kombėtar
Shuhet nė moshėn 85-vjeēare shkrimtari Dritėro Agolli
Mbrojti ISIS-in e Bin Ladenin para nxėnėsve, arrestohet nė Shkoder mesuesja

Ekonomi
Qeveria rrit taksėn pėr liēensimin e karburanteve, fatura bie mbi qytetarėt
Karburantet qė funksionojnė nė territorin e Bashkisė sė Tiranės do tė paguajnė 30-fish mė shumė p...
Rruga e Arbrit/ Kompania private merr pėrsipėr ndėrtimin dhe pėrcakton taksėn pėr kalimin e saj
Thellohet skandali me kompaninė Bankers Petrolium
Vendimi i Qeverisė, lajm i keq pėr udhėtarėt qė pėrdorin Rinasin
Zyrtare, qeveria merr vendimin pėr rritjen e pagave

Sociale
Shėndetėsia, tjetėr koncesion 100 milionėsh jepet nga qeveria
Laboratorėt shtetėrore do tė kalojnė nė administrim privat pėr 10 vitet e ardhshme. Ministria e S...
ISHP: Kush ka lindur nė vitet 80-90 duhet bėjė kėto vaksina
Rinas-Budapest/ ‘low cost’ alla shqiptar
Alarmi/ Hashashi po vret bletėt. Shkatėrrohen 40% e koshereve, 60 mln euro humbje
Ikin Call-Center, pezullohet aktiviteti i 30 kompanive

Analiza
Kush ėshtė Ervin Dalipaj, ish shefi i krimeve nė Tiranė qė u vra nė atentat
Ervin Dalipaj, ish efektivi i policisi i cili u ekzekutua gjatė sė martės nė njė atentat nė rrugė...
Analiza nė “Forbes”: Qeveria Rama, rrezik edhe pėr Europėn
Shtyrja e zgjedhjeve/ Rama 2006 vs Rama 2017
Zbulohen prapaskenat, ēfarė ndodhi me nenin 449 qė ndalon rihapjen e dosjeve tė zyrtarėve tė korruptuar
Seanca e jashtėzakonėshme pėr Vettingun, LSI tėrheq tė martėn ministrat nga qeveria ?

 

Albania Online Portal
© Albania Online Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Albania Online? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Albania Online faqe fillestare Video
Kontakto Shto Albania Online favorite Lajme