Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Sport  

Gr./Faza I

Kosove [1]
Islande [2]

Gr./Faza I

Kroaci [1]
Ukrahine [0]
11 Qer 2017
ORA: 18:00

Gr./Faza I

Finlande
Ukrahine
11 Qer 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza I

Kosove
Turqi
>> Kreu Sport
Interi, ēek tė bardhė Simeones
E ardhmja e Stefano Piolit tek Interi mbetet ende njė mister, pavarėsisht se drejuesit ziakltėr nuk ia pranuar dorėheqjen trajnerit 51-vjecar, i cili praktikisht doli jashtė objektivave me humbjen 5-4 nė fushėn e Fiorentinės. Qė nga tripleta e fam...
Teatėr nė Superiore, 17 gola nė vetėm 3 ndeshje Aubameyang - Morata pėr sulmin e Milanit

Vettel rikthen Ferrarin te fitorja nė F1
Njė fitore e madhe, njė fitore e merituar dhe njė rikthim i Vettelit e Ferrarit nė majėn e podiumit tė njė Ēmimi tė Madh tė Formulės 1, e kėtė e kanė bėrė qė nė garėn e parė tė Australisė nė Melbourne.Gjermani 4 herė kampion i botės i “kokėkuqes” ...
F1 rikthehet nė francė pas 10 vitesh mungesėAudienca e dobėt, Malajzia e Singapori i thonė lamtumirė Formula 1

Aksident i frikshėm nė “Rally Dakar” (Video)
Carlos Sainz pėsoi njė aksident tė frikshėm nė “Rally Dakar 2017”.Piloti veteran spanjoll doli nga rruga dhe ra poshtė 15 metra, kur duheshin vetėm 5 km nga fundi i etapės.Fituesi i garės sė Dakar nė 2010 dhe dy herė kampioni i botės nė Rally, ish...
Aksident i rėndė nė MotoGp, vdes piloti Luis SalomMotoGP: Marc Maquez triumfon ne pisten e Le Mans

Starton nė Tale tė Lezhės kampionati i parė i peshkimit
Tė pasionuarit pas peshkimit tashmė mund tė sfidohen nė njė garė kombėtare. Federata e Peshkimit Sportiv e nisi nga plazhi i Tales nė Lezhė garėn e kampionatit tė parė kombėtar. Rreth 51 peshkatarė kanė marrė pjesė nė etapėn e parė tė surfcasting-...
Angelina Jolie dhe CR7 bashkė nė njė serialin Turk Historia Icardi-Wanda Nara, mafia i ofroi ndihmė Maxi Lopes

Shqipėria pėr herė tė parė nė ''Lojėrat Islamike''
Pėr herė tė parė nė histori Shqipėria do tė marrė pjesė nė kėtė vit, nė lojėrave islamike. Si shtet anėtar i Konferencės Islamike qė nga viti 1992 vendi ynė ka marrė ftesė nė ēdo vit qė janė organizuar kėto lojėra, por vetėm nė 2017-n Komiteti Oli...
Akuza e Peshėngritėses, Presidenti Federatės mė dhunoi nė zyrė Mustafi i nxierr bojėn shqipėrisė: Kur kthehem atje, shoh 6 vjeēarė qė punojnė

“Rusi 2018”, Brazili kualifikohet i pari. Argjentina e Uruguaji humbasin “maleve”
Brazili ėshtė skuadra e parė nė botė qė pret biletėn pėr nė fazėn finale tė Botėrorit tė vitit 2018, qė do tė zhvillohet nė Rusi.Kombėtarja 5 herė kampione e botės fitoi me lehtėsi ndaj Paraguajit nė Sao Paulo me rezultatin 3-0, duke regjistruar f...
Flakadanėt nė “Renzo Barberas”, mediat e huaja shėnjestrojnė shqipėrinėFormacioni/ De Biazi pėrgatit bunkerin ndaj Italisė

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Kukėsi 30 16 14 0 42 14 +28 62
2 Partizani Tirana 30 17 11 2 37 12 +25 62
3 Skėnderbeu Korēė 30 17 8 5 36 15 +21 59
4 Luftėtari Gjir… 30 10 9 11 32 37 -5 39
5 Vllaznia Shkodėr 30 8 13 9 23 24 -1 37
6 Tirana 30 6 14 10 24 27 -3 32
7 Teuta Durrės 30 8 8 14 20 30 -10 32
8 Flamurtari Vlorė 30 10 7 13 36 32 +4 31
9 Laēi 30 7 8 15 15 31 -16 29
10 Korabi Peshkopi 30 2 6 22 9 52 -43 12

NDESHJET E SUPERLIGES
Sun 23/04/17 Partizani Tirana 5 - 1 Teuta Durrės
Sun 23/04/17 Laēi 1 - 5 Skėnderbeu Korēė
Sun 23/04/17 Kukėsi 4 - 1 Tirana
Sat 22/04/17 Flamurtari Vlorė 2 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sat 22/04/17 Korabi Peshkopi 0 - 4 Luftėtari Gjir…
Sun 16/04/17 Vllaznia Shkodėr 1 - 1 Partizani Tirana
Sun 16/04/17 Luftėtari Gjir… 1 - 2 Flamurtari Vlorė
Sat 15/04/17 Teuta Durrės 0 - 2 Kukėsi
Sat 15/04/17 Tirana 0 - 0 Laēi
Sat 15/04/17 Skėnderbeu Korēė 3 - 0 Korabi Peshkopi
Mon 10/04/17 Flamurtari Vlorė 0 - 1 Skėnderbeu Korēė
Mon 10/04/17 Tirana 0 - 0 Teuta Durrės
Sun 09/04/17 Laēi 2 - 0 Korabi Peshkopi
Sun 09/04/17 Kukėsi 0 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sat 08/04/17 Partizani Tirana 2 - 0 Luftėtari Gjir…
Sun 02/04/17 Partizani Tirana 1 - 0 Skėnderbeu Korēė
Sun 02/04/17 Kukėsi 3 - 2 Luftėtari Gjir…
Sat 01/04/17 Flamurtari Vlorė 6 - 0 Korabi Peshkopi
Sat 01/04/17 Teuta Durrės 2 - 0 Laēi
Fri 31/03/17 Tirana 1 - 2 Vllaznia Shkodėr
Fri 28/04/17 Tirana 19 : 00 Partizani Tirana
Sat 29/04/17 Kukėsi 16 : 00 Laēi
Sat 29/04/17 Vllaznia Shkodėr 16 : 00 Korabi Peshkopi
Sun 30/04/17 Luftėtari Gjir… 16 : 00 Skėnderbeu Korēė
Sun 30/04/17 Teuta Durrės 19 : 00 Flamurtari Vlorė
Sat 06/05/17 Partizani Tirana 16 : 00 Kukėsi
Sat 06/05/17 Flamurtari Vlorė 16 : 00 Tirana
Sat 06/05/17 Laēi 16 : 00 Luftėtari Gjir…
Sat 06/05/17 Korabi Peshkopi 16 : 00 Teuta Durrės
Sat 06/05/17 Skėnderbeu Korēė 16 : 00 Vllaznia Shkodėr
Wed 10/05/17 Kukėsi 17 : 00 Flamurtari Vlorė
Wed 10/05/17 Vllaznia Shkodėr 17 : 00 Luftėtari Gjir…
Wed 10/05/17 Partizani Tirana 17 : 00 Laēi
Wed 10/05/17 Teuta Durrės 17 : 00 Skėnderbeu Korēė
Wed 10/05/17 Tirana 17 : 00 Korabi Peshkopi
Sat 13/05/17 Flamurtari Vlorė 17 : 00 Partizani Tirana
Sat 13/05/17 Korabi Peshkopi 17 : 00 Kukėsi
Sat 13/05/17 Skėnderbeu Korēė 17 : 00 Tirana
Sat 13/05/17 Laēi 17 : 00 Vllaznia Shkodėr
Sat 13/05/17 Luftėtari Gjir… 17 : 00 Teuta Durrės


 

Albania Online Portal
© Albania Online Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Albania Online? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Albania Online faqe fillestare Video
Kontakto Shto Albania Online favorite Lajme