AOL Portal
Sport  

Gr./Faza G

Spanje [3]
Itali [0]

Gr./Faza I

Kroaci [1]
Kosove [0]
05 Sht 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza G

Itali
Izrael
05 Sht 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza I

Islande
Ukrahine
>> Kreu Sport->Lajme nga Sporti->Hollandė, Feynordi shpallet kampion pas 18 vjetėsh

Hollandė, Feynordi shpallet kampion pas 18 vjetėsh


Pas 18 vjetėsh, Feyenoord fitoi titullin nė Eredivisie duke festuar nė mėnyrė tė jashtėzakonshme trofeun e 15-tė kampion

Pėr kėtė ditė tė shumėpritur, tifozėt Roterdamas kishin mbushur jo vetėm impiantin “De Kuip” por dhe zonėn rreth stadiumit, me mijėra persona qė qėndronin jashtė stadiumit duke festuar golat qė dhanė titullin.

Nė javėn e fundit skuadra e Van Brockhorst mundi 3-1 Heracles nė shtėpi duke ruajtur 1 pikė epėrsi ndaj Ajaxit.

Dirk Kuyt ishte heroi i sfidės sė fundit teksa shėnoi njė 3 golėsh pėr Roterdamasit duke i udhėhequr drejt titullit .

Heracles nė fund ju bashkua festės me kėtė gol tė jashtėzakonshėmm tė Van Oijen duke mbyllur njė ndeshje tė jashtėzakonshme pėr Feyenoord qė e dominoi tė gjithė sezonin nė Eredivisie duke kryesuar qė nė fillim tė kampionatit e duke mos e lėshuar mė vendin e parė nė renditje.

Njė titull i merituar pėr bardhekuqtė qė janė dhe ekipi qė ka realizuar mė shumė nė kėtė kampionat, ndėrsa Ajax pavarėsisht fitores 3-1 nė transfertė me Wilem Tilburg nuk arriti dot tė parakalonte nė renditje roterdamasit.


Imazhe nga ArtikulliTags:
Lexuar 612 here / Marre nga Top-channel. Tv
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO
Kush eshte heroi yne kombetar?(fillon me : sken). Pergjigju:=Pergjigja eshte: skenderbeu
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Lajme te tjera nga Sporti
Trepēa ’89, skuadra e parė Kosovare nė Ligėn e Kampioneve
Pėr herė tė parė, njė skuadėr kosovare do tė jetė pjesė e elitės sė futbollit europian pėr klube, me Trepēėn ’89 qė do tė ketė njė vend nderi nė Champions League, edhe pse nė fazėn parakualifikuese...

Real Madrid/ Zidanė njė hap larg rinovimit tė kontratės
Edhe pse sezoni futbollistik ende nuk është mbyllur, drejtuesit e klubit Realit duken të vendosur për të rinovuar me trajnerin Zidane. Real Madrid është në f...

Chelsea kampion i Anglisė, Conte: Tani dua dhe FA Cup
Edhe pse janė edhe dy javė pėr t’u luajtur nė Premier League-n angleze, Chelsea i drejtuar nga italiani Conte ka siguruar titullin kampion edhe zyrtarisht.“Bluve tė Londrės” i mjaftoi njė gol nė mi...

Memushaj pranė Bolognas
Ledian Memushaj ėshtė gjithnjė e mė pranė Bolognas. Me rrėzimin e Pescarės nė Serinė B, mesfushori i kombėtares shqiptare edhe pse mban nė krah shiritin e kapitenit te skuadra abruceze me shumė gja...

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Skėnderbeu Korēė 21 15 4 2 39 15 +24 49
2 Flamurtari 21 9 9 3 22 12 +10 36
3 Kukėsi 21 10 5 6 34 23 +11 35
4 Kamza 21 9 5 7 24 23 +1 32
5 Laēi 21 8 6 7 22 19 +3 30
6 Luftėtari Gjir… 21 7 7 7 25 23 +2 28
7 Partizani Tirana 21 8 4 9 18 22 -4 28
8 Vllaznia Shkodėr 21 6 4 11 20 29 -9 22
9 Teuta Durrės 21 4 6 11 22 34 -12 18
10 Lushnja 21 2 4 15 15 41 -26 10

NDESHJET E SUPERLIGES
Sun 25/02/18 Luftėtari Gjir… 0 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sat 24/02/18 Skėnderbeu Korēė 1 - 0 Partizani Tirana
Sat 24/02/18 Teuta Durrės 0 - 0 Flamurtari
Sat 24/02/18 Lushnja 2 - 3 Kamza
Sat 24/02/18 Kukėsi 1 - 0 Laēi
Mon 19/02/18 Vllaznia Shkodėr 2 - 0 Teuta Durrės
Mon 19/02/18 Partizani Tirana 1 - 3 Kukėsi
Sun 18/02/18 Flamurtari 2 - 0 Lushnja
Sun 18/02/18 Kamza 1 - 2 Skėnderbeu Korēė
Sun 18/02/18 Laēi 2 - 2 Luftėtari Gjir…
Sat 10/02/18 Partizani Tirana 0 - 0 Laēi
Sat 10/02/18 Teuta Durrės 2 - 3 Luftėtari Gjir…
Sat 10/02/18 Lushnja 0 - 2 Vllaznia Shkodėr
Sat 10/02/18 Kukėsi 0 - 1 Kamza
Fri 09/02/18 Skėnderbeu Korēė 1 - 0 Flamurtari
Sun 04/02/18 Partizani Tirana 2 - 1 Kamza
Sun 04/02/18 Laēi 0 - 0 Teuta Durrės
Sun 04/02/18 Lushnja 0 - 0 Luftėtari Gjir…
Sun 04/02/18 Kukėsi 1 - 1 Flamurtari
Sun 04/02/18 Skėnderbeu Korēė 4 - 1 Vllaznia Shkodėr
Wed 28/02/18 Laēi 14 : 00 Vllaznia Shkodėr
Wed 28/02/18 Kamza 14 : 00 Teuta Durrės
Wed 28/02/18 Kukėsi 14 : 00 Skėnderbeu Korēė
Wed 28/02/18 Partizani Tirana 17 : 00 Lushnja
Thu 01/03/18 Flamurtari 17 : 00 Luftėtari Gjir…
Sat 03/03/18 Vllaznia Shkodėr 01 : 00 Flamurtari
Sat 03/03/18 Teuta Durrės 01 : 00 Partizani Tirana
Sat 03/03/18 Luftėtari Gjir… 01 : 00 Kamza
Sat 03/03/18 Skėnderbeu Korēė 01 : 00 Laēi
Sat 03/03/18 Lushnja 01 : 00 Kukėsi
Sat 10/03/18 Laēi 01 : 00 Flamurtari
Sat 10/03/18 Kamza 01 : 00 Vllaznia Shkodėr
Sat 10/03/18 Skėnderbeu Korēė 01 : 00 Lushnja
Sat 10/03/18 Partizani Tirana 01 : 00 Luftėtari Gjir…
Sat 10/03/18 Kukėsi 01 : 00 Teuta Durrės
Wed 14/03/18 Luftėtari Gjir… 01 : 00 Kukėsi
Wed 14/03/18 Flamurtari 01 : 00 Kamza
Wed 14/03/18 Vllaznia Shkodėr 01 : 00 Partizani Tirana
Wed 14/03/18 Teuta Durrės 01 : 00 Skėnderbeu Korēė
Wed 14/03/18 Lushnja 01 : 00 Laēi

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES